تبلیغات
داستان های زیبا شعرهای جذاب - هفت سین معراجی درکنارتربت پرستوهای افلاکی
خوش آمدید مهمان

مرتبه
تاریخ : شنبه 9 فروردین 1393

یاسوج - ایرنا- سفره عیدانه هفت سین معنوی گشوده بود و از هفت گوشه ی چشمش باران اشک جاری بود،چون سال هاست که برسفره هفت سین جای دردانه اش (فرزندشهید) خالی است .

به گزارش خبرنگار ایرنا، این بار به قول خودش سفره هفت سینش متفاوت از سالهای قبل بود زیرا امسال تربت پاک فرزند شهیدش میقات عشق هفت سین عیدانه اش شده است تا لحظه تحویل سال را در جوار آرمگاه شهدا و خیره شدن در قاب عکس دلاورمرد عرصه حماسه با دمی آسوده شدن از غصه دوری سپری کند.

گرچه لحظه سال تحویل آغاز نوروز و شور شادی است اما تحمل 30سال غم فراق و دوری را می توان در چروک گونه های نحیف و امان بریده از باران اشک او را تماشا کرد.

اینجا تربت پاک شهید شهید باقرترحمی است،آخرین سفره عید را سال 62با مادر و برداران وخواهران دورهم سپری کرده بودند اما اینک حدود 30سال است که این مادر دردمند بر سفره هفت سین عیدانه غم دوری سین سخاوت خود را به حسرت نشسته است.

اینجا شور و شادمانی لحظه تحویل سال نو با عشق و شور معنوی وصف ناپدیزی گره خورده است زیرا میقات عشق به شهدا مشحون به عطر محبت و مودت حضرت فاطمه زهرا (س)کوثر آل محمد(ص) است .

حال وهوای لحظه تحویل سال اینجا در جوار تربت پاک پرستوهای معراجی پر ز زلال معرفت است و سوز دعا و رود اشک فضای معنوی این میعادگاه وصل را دوچندان کرده است.

اینجا سفره های هفت سین در جوار تربت آلاله های سرو قامت تجلی ناب ترین جلوه های عشق و ارادت به ساحت مکتب خون وقیام و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی است.

امسال سفره هفت سین عیدانه عاشقان مکتب فاطمی خیمه گاه وصل عاشقان مکتب شهادت و لبریز از یاد خدا و خلوص بندگی بود.

سفره های هفت سین گشوده شده در320 گلزار شهدای کهگیلویه وبویراحمد در لحظه سال تحویل پذیرای تعداد پرشماری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود.

سفره های هفت سین عیدانه برتربت شهدا پراز شکوفه های دعا،مزین به عطرکلام روح بخش قرآن مجید و مملو از مهر و موودت عاشقان مکتب شهادت بود.

کهگیلویه وبویراحمد بیش از یکهزار و 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و آیین های برپایی سفره های هفت سین در تمامی گلزارهای شهدای این استان با حضور پرشور مردم همراه بود.
طبقه بندی: مطالب، 
برچسب ها: هفت، سین،
Checkpagerank.net

ارسال توسط وحید سه برادری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اخلاق تو چجوری هست ؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ارسال به خبرنامه