تبلیغات
داستان های زیبا شعرهای جذاب - وقتی خدا قدرت نمایی می کند!+عکس
خوش آمدید مهمان

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 فروردین 1393
در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می‌توان در سجیه دید. جایی که دریای بالتیک و دریای شمالی بهم می‌پیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی‌شوند!
به گزارش شیرازه در شمالی‌ترین شهر دانمارکی‌ها می‌توان یک نشانه قرآنی  را دید. در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می‌توان در سجیه دید. جایی که دریای بالتیک و دریای شمالی بهم می‌پیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی  نمی‌شوند و بنابرین این پدیده زیبا به وجود می‌آید و این همان چیزی است که  در قرآن آمده است .

 

در قرآن بارها از آیات و نشانه‌های خداوند شنیده‌اید.  اما هیچ‌گاه به آن‌ها در اطرافمان توجه نکرده‌ایم. این یکی از همان  نشانه‌های است که خداوند در آیات مختلف درباره آن سخن گفته است. با دیدن  این مناظر عجیب و زیبا، می‌توان بیشتر تعمق کرد .

سورة مباركه الرحمن

مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ  یَلْتَقِیانِ (۱۹) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (۲۰) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّكُما تُكَذِّبانِ (۲۱) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ  الْمَرْجانُ (۲۲) ۱۹. دو دریا را به گونه ای روان كرد كه با هم  برخورد كنند.۲۰. اما میان آن دو حد فاصلی است كه به هم تجاوز نمی کنند.۲۱.  پس كدامین نعمتهاى پروردگارتان را انكار می ‏كنید؟
۲۲. از آن دو، مروارید و مرجان خارج می ‏شود.سوره مباركه فرقان آیه  ۵۳

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»و اوست كسی كه دو دریا را موج زنان به سوی هم روان كرد این یكی شیرین و آن یكی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

سوره مباركه فاطر آیه ۱۲

وَمَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ  هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن  كُلٍّ تَأْكُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً  تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْكَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن  فَضْلِهِ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَاین دو دریا یکسان نیستند:  یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می خورید، و  از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها  برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.

سوره مباركه نمل آیه ۶۱

اَمَّنْ جَعَلَ الْاَرْضَ  قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلالَهَا اَنْهَارًا وَ جَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَ  جَعَلَ بَینَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا ءَاِلهٌ مَعَ اللهِ بَلْ اَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُونَ ﴿۶۱﴾[آیا شریكانى كه مى‏پندارند بهتر است‏] یا آن كس كه زمین را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پدید آورد و براى آن،  كوه‏ها را [مانند لنگر] قرار داد، و میان دو دریا برزخى گذاشت؟ آیا معبودى  با خداست؟ [نه،] بلكه بیشترشان نمی ‏دانند.
 
 
 
طبقه بندی: مطالب، 
برچسب ها: وقتی، خدا، قدرت نمایی، می کند،
Checkpagerank.net

ارسال توسط وحید سه برادری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اخلاق تو چجوری هست ؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ارسال به خبرنامه