تبلیغات
داستان های زیبا شعرهای جذاب - آیا درد مادر ۷۶ساله درمان دارد؟(+عکس)
خوش آمدید مهمان

مرتبه
تاریخ : شنبه 6 اردیبهشت 1393
یک مادرپیر در گالیکش که فرزند ۴۹ ساله معلول جسمی ، ذهنی و گفتاری اش را به تنهایی نگهداری می کند، از مسووولان در خواست یاری کرد.

به گزارش ایرنا، این زن که ˈ نازآتون گرمابه میرسفلی ˈ نام دارد و ۷۶ ساله است از ۴۹ سال پیش نگهداری از تنها فرزند معلولش را به عهده گرفته و همچنان با جان و دل این کار را ادامه می دهد.

فرزند نازآتون دارای زندگی نباتی است و نگهداری از او برای این مادر مشقت های زیادی را داشته است ، اما همه مشکلات این مادر صبور نگهداری فرزند نیست.

 

9302-3t452

درآمد ماهانه این مادر تنها ۱۷۹ هزار تومان است که ۴۰ هزار تومان آن را از کمیته امداد، ۴۸ هزارتومان را از بهزیستی و ۹۱هزار تومان نیز یارانه دریافت می کند.

نگهداری از یک معلول جسمی، ذهنی ، حرکتی و گفتاری مخارج بسیاری دارد و این مادر مقاوم که حالا در سن ۷۶ سالگی خود با پیری و بیماریهای جسمی متعدد روبرو است از ۴۹ سال پیش بدون کمک بستگان این کار را ادامه می دهد.

خانم نازآتون اولین هزینه وابستگی شدید به این فرزند معلول را در ۵ سالگی فرزندش پرداخت ، بطوریکه شوهرش به این خاطر آنان را ترک کرد و بدنبال بخت خودش رفت.

او در مصاحبه با  ایرنا گفته است، تا زنده هستم به نگهداری از فرزندم ادامه خواهم داد .

البته فرزند معلول نیز تا حدی قدر این محبت را می داند بطوریکه مادرش می گوید این فرزند فقط از دست مادر غذا قبول می کند.

پیشتر گزارشی از وضعیت این زن و فرزندش چاپ شده بود تعدادی از مسوولان شهر گالیکش قول کمک هایی را داده بودند اما الان تاکنون فقط بهزیستی برای ساخت تنها یک اطاق ۳در۴ متر یک میلیون تومان داده است.

غلامرضا سبحانی فر، مددکار توانبخشی مجتمع خدمات بهزیستی پردیس گالیکش که به عبارتی نمایندگی بهزیستی در این شهرستان است، گفت: برای ساخت تنها اطاق آجری ۱۲ متری متری محل سکونت فقط ۱۰ میلیون ریال از طریق واحد توانبخشی مبتنی بر جامعه بهزیستی گالیکش مساعدت شده است.

نازآتون همچنین بدهی ۵۰ میلیون ریالی برای ساخت اتاقک، وضعیت نامطلوب محوطه سازی و فقدان امکانات رفاهی و معیشتی را از از جمله مشکلات خود و فرزندش برمی شمرد.

اکنون که هفته تکریم از مقام مادر را سپری می کنیم لازم است خیرین نیز گوشه چشمی به این همه ایثار و از خود گذشتگی این مادر نمایند تا از رنج این مادر و فرزند معلولش اندکی کاسته شود.

هنگامی که ایرنا این مشکل را با مسوول کمیته امداد شهرستان گالیکش در میان گذاشت ، حسنی رییس کمیته امداد امام خمینی این شهرستان تنها قول کمک سیصد هزار تومانی را به این خانواده داد.

شهرستان گالیکش با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.
طبقه بندی: مطالب، 
Checkpagerank.net

ارسال توسط وحید سه برادری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اخلاق تو چجوری هست ؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
ارسال به خبرنامه